Dana 25. lipnja 2026. godine općinski načelnik Zvonimir Anđelić u svom je
uredu primio predstavnike NK Usora i NK Pobjeda. Radnom sastanku nazočili su,
ispred NK Usora, predsjednik Ivan Perić, a ispred NK Pobjeda predsjednik Elvir
Tukić i član Upravnog odbora Dževad Bekrić.
Predstavnici ova dva nogometna kluba upoznali su načelnika s iznimno lošim
uvjetima u kojima se nalaze stadion i prateća infrastruktura. Naime,
općepoznata je činjenica da se stadion, u zakonskom smislu, nalazi u području
koje se vodi pod terminom „distrikt“, što otežava daljnja ulaganja. Zbog toga
se dugi niz godina nije moglo ulagati u ovu sportsku infrastrukturu.
Unatoč tome, tijekom cijelog tog razdoblja djeca, mladi i sportaši
koristili su stadion za treninge i odigravanje nogometnih utakmica. Uvjeti su
danas postali toliko loši da su ugroženi zdravlje i sigurnost igrača.
Zbog navedenoga, oba su kluba usuglasila određene stavove te pokrenula
postupke za ishođenje građevinske dozvole radi rekonstrukcije svlačionica, ali
i cjelokupne stadionske infrastrukture.
Kako su istaknuli predstavnici obiju uprava, cilj sastanka bio je osigurati
potporu Općine Usora i Općine Tešanj za realizaciju ovoga projekta, odnosno
stvaranje boljih uvjeta za djecu i mlade koji se bave sportom i igraju nogomet.
Načelnik Anđelić izrazio je potporu sportu te aktivnostima usmjerenima na
stvaranje kvalitetnijih uvjeta za rad sportskih kolektiva i razvoj nogometa.
Zaključeno je kako će se u što kraćem roku održati zajednički sastanak
predstavnika Općine Usora, Općine Tešanj te uprava NK Usora i NK Pobjeda, kako
bi se usuglasile zajedničke mjere i obveze svih sudionika. Time bi se stvorili
preduvjeti za uspješnu realizaciju ovoga značajnog projekta na dobrobit djece,
mladih i svih korisnika sportske infrastrukture.