Dana 22. lipnja 2026. godine općinski načelnik Zvonimir Anđelić primio je u radni posjet dekana Usorskog dekanata, preč. Juru Babića, župnika u Doboju. Trenutačno je zadužen i za pastoralnu skrb o Župi sv. Ilije proroka Ularice, što je ujedno bila i glavna tema sastanka.

Uz dekana, u pratnji su bili član Ekonomskog vijeća Župe Ularice Goran Čančar te vijećnik Općinskog vijeća Općine Usora Franjo Bejić iz Bejića, odnosno iz Župe sv. Ilije proroka Ularice. U ime Općine Usora sastanku je nazočio i pomoćnik načelnika Ivica Labudović.

Dekan preč. Babić upoznao je načelnika s činjenicom da Župa sv. Ilije proroka Ularice sljedeće godine obilježava jubilej 50. obljetnice svoga osnutka. Tim povodom planirano je osvježenje unutrašnjosti crkve kako bi u obnovljenom ruhu dočekala ovu značajnu obljetnicu, kao i uređenje crkvenoga dvorišta.

Ovom je prigodom dekan zatražio potporu Općine Usora za realizaciju navedenog projekta, a načelnik je izrazio spremnost pružiti potporu u skladu s mogućnostima Općine.

Osim o ovoj temi, razgovaralo se i o drugim pitanjima važnim za život lokalne zajednice. Sudionici sastanka istaknuli su kako Općina Usora bilježi pozitivne razvojne trendove, pri čemu posebno ohrabruje sve veći povratak obitelji iz inozemstva. Povratkom stanovništva jačaju župne zajednice, ali i ukupni društveni i gospodarski život Općine Usora.