Dana 22. lipnja 2026. godine
općinski načelnik Zvonimir Anđelić primio je u radni posjet dekana Usorskog
dekanata, preč. Juru Babića, župnika u Doboju. Trenutačno je zadužen i za
pastoralnu skrb o Župi sv. Ilije proroka Ularice, što je ujedno bila i glavna
tema sastanka.
Uz dekana, u pratnji su bili član
Ekonomskog vijeća Župe Ularice Goran Čančar te vijećnik Općinskog vijeća Općine
Usora Franjo Bejić iz Bejića, odnosno iz Župe sv. Ilije proroka Ularice. U ime
Općine Usora sastanku je nazočio i pomoćnik načelnika Ivica Labudović.
Dekan preč. Babić upoznao je
načelnika s činjenicom da Župa sv. Ilije proroka Ularice sljedeće godine
obilježava jubilej 50. obljetnice svoga osnutka. Tim povodom planirano je
osvježenje unutrašnjosti crkve kako bi u obnovljenom ruhu dočekala ovu značajnu
obljetnicu, kao i uređenje crkvenoga dvorišta.
Ovom je prigodom dekan zatražio
potporu Općine Usora za realizaciju navedenog projekta, a načelnik je izrazio
spremnost pružiti potporu u skladu s mogućnostima Općine.
Osim o ovoj temi, razgovaralo se i o drugim pitanjima važnim za život lokalne zajednice. Sudionici sastanka istaknuli su kako Općina Usora bilježi pozitivne razvojne trendove, pri čemu posebno ohrabruje sve veći povratak obitelji iz inozemstva. Povratkom stanovništva jačaju župne zajednice, ali i ukupni društveni i gospodarski život Općine Usora.